آبشار ارتکند ؛ کلات - خراسان رضوی

آبشار ارتکند در فاصله 110 کلیومتری مشهد و 45 کیلومتر مانده به کلات قرار دارد. اين آبشار در نزديکي روستا و آبگرم ارتکند واقع شده است و هرساله ميزبان صدها گردشگر و سنگ نورد عاشق است.

روستای ارتکند منطقه ای ییلاقی و کوهستانی است و آبشار، شالیزار و باغ دارد. رود ارتکند از کوههای هزار مسجد سرچشمه میگیرد. روستای اورتکند در 59 کیلومتری جنوب کلات قرار دارد. روستاى ارتکند مجموعه ‌اى از کوه و رودخانه و جنگل و آبشار است که طبيعت چشم نواز آن سالانه هزاران نفر را به سوى خود میخواند.

در 110 کيلومتري شمال مشهد پس از طي کردن حدود پانزده کيلومتر مسير فرعي به روستاهاي سررود و ارتکند خواهيد رسيد. بعد از روستا جاده اي فرعي و خاکي وجود دارد که بعد از دو ساعت راهپيمايي به آبشارها ميرسد. در ابتداي اين جاده چند مجموعه پرورش ماهي و شاليزارهای برنج معروف و خوش عطر کلات خودنمايي ميکنند.

آبشار ارتکند

برای رسیدن به آبشار حدود 40 دقیقه پیاده‌ روی لازم است که به علت وجود شالیزار ها و درختان و رودخانه و جذابیت‌ های محیطی این زمان حس نمیشود. در هنگام ورود به قسمت آبشار صخره های اطراف مانند غار محیط را پوشانده و در روی این صخره ها آب جریان دارد.

آبشار ارتکند یکی از مناطق بکر و ییلاقی شهرستان کلات نادر است که به دلیل آبشارهای زیبا، کوههای سر به فلک کشیده و غار آبی بسیار زیبایش مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی میباشد.

رود اورتکند که از کوه هزار مسجد سرچشمه میگیرد از میان آبادی میگذرد. کوههای تکه خانه در 5 کیلومتری جنوب غرب و سرشاو در 4 کیلومتری شمال شرق آبادی است.

به علت این که این منطقه کوهستانی بوده  بهترین زمان برای بازدید از این مکان تابستان است. همراه داشتن لباس و  وسایل لازم برای شب ماندن الزامی است.

آبشار ارتکند

آبشار ارتکند

تعداد بازدید : 7571
تاریخ انتشار : 29-08-1394 , 20:44