شهر زیبای ترابزون ( Trabzon ) - ترکیه

ترابزون ( Trabzon ) ترکیه یک شهر جذاب، آرام، دیدنی و دوست داشتنی است. ترابزون در مقایسه با استانبول آنقدر بزرگ نیست اما به استانبول کوچک معروف است.

ترابزون در کنار دریای سیاه، سال‌ها مرکز تجاری بین‌المللی مهم کشور ترکیه بوده است و در شمال شرقی ترکیه قرار دارد. از ایران پرواز مستقیم به ترابزون وجود ندارد ولی از دیگر شهرهای ترکیه پرواز روزانه وجود دارد. راه زمینی از مرز بازرگان حدود 550 کیلومتر بوده وجاده های زیبا و پر از گردنه ای دارد.

ترابزون Trabzon

ترابزون بعنوان سرسبزترین منطقه گردشگری در ترکیه شناخته شده است که تمامی پدیده های طبیعی از جمله دریا، دریاچه، کوهستان، دشت و چشمه را یک جا دارد.

در مسیری سرسبز و جاده ای باریک در شهر به بلندی هایی از شهر میرسیم که در یک چشم انداز زیبا کاخ آتاتورک Ataturk Palace قرار دارد که مردم برای گرفتن عکسهای یادگاری مراسمی مثل عروسی و فارغ التحصیلی به آنجا می آیند.

اوزون گول Uzungol محبوبترین جاذبه گردشگری ترابزون هست. این منطقه با آب و هوا، طبیعت و آبشارهای زیبای خودش محیطی فرحبخش و آرامش ‌دهنده را برای گردشگران فراهم میکند که از آن به سادگی نمی توان گذشت.

ترابزون Trabzon

در این منطقه همراه با یک منظره فوق ‌العاده و رستوران هایی با غذاهای محلی، یک روز رویایی و باورنکردنی را تجربه خواهید کرد.

صومعه سوملا ( Sumela Monastery ) درون یک غار قرار گرفته است و در دل کوهی کنار جویبار و دره حضرت مریم در 17 کیلومتری جنوب ناحیه ای به نام  ماچکا ساخته شده است. ارتفاع صومعه سوملا از کف دره 250 متر بوده که برای رسیدن به آن باید راه پر پیج و خمی را طی کرد.

ترابزون Trabzon

ترابزون Trabzon

ترابزون Trabzon

تعداد بازدید : 7377
تاریخ انتشار : 22-08-1394 , 17:59