شهر رویایی مالاگا ( Malaga ) - اسپانیا

مالاگا ( Malaga ) یکی از مشهورترین و بزرگترین شهرهای اسپانیا است و در ایالت خود مختار اندلس ( Andalusia ) قرار گرفته است.

مالاگا در جنوبی ترین بخش اسپانیا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده است و مکان های دیدنی متعددی در این شهر وجود دارد که همه ساله پذیرای بسیاری از توریستهای جهان و به خصوص افراد سرشناس از هالیوود و ... میباشد.

مالاگا با 568.507 نفر جمعیت در سال 2010 دومین شهر پرجمعیت ایالت اندلس و ششمین شهر بزرگ اسپانیا میباشد و شهری ساحلی به شمار میرود.

مالاگا - اسپانیا

شهر مالاگا در جوار دریای مدیترانه بوده و از نظر جغرافیایی در Costa Del Sol ( Coast of the Sun ) که به معنای ساحل آفتاب میباشد قرار گرفته و در حدود 100 کیلومتری شرق تنگه جبل الطارق ( Strait of Gibraltar ) و در حدود 130 کیلومتری شمال آفریقا قرار دارد.

آب و هوای مالاگا نیمه گرمسیری و مدیترانه ای است و و دارای یکی از گرمترین زمستان ها در اروپا میباشد که درجه حرارت آن در طول روز بطور متوسط 17 درجه سانتیگراد و در شب حدود 8 درجه سانتیگراد است.

بادهای ساحلی دريای مديترانه در اين منطقه موجب متعادل شدن هوای در فصل تابستان نسبت به هوای داخل شهر شده و كوهستان های مالاگا نيز اجازه نمیدهند كه باد سرد زمستانی به آن منطقه نفوذ كند.

مالاگا - اسپانیا

معمولا هوا در ماههاي جولای و آگوست خيلی گرم ميشود و در ماههای دسامبر و فوريه نيز سردتر ميشود كه حداقل دما به 13 درجه سانتيگراد ميرسد. شما اغلب در ماههای سرد بارش خفيف باران را خواهيم داشت اما معمولا ريزش باران زياد طولانی نيست.

شهر مالاگا توسط فنیقی ها ( Phoenicians ) بنا نهاده شده است و قدمت آن به 770 سال پیش از میلاد مسیح میرسد. مالاگا در آن زمان قسمتی از امپراطوری عظیم روم باستان بوده است. بعد از آن، مالاگا به عنوان یکی از شهرهای بسیار مهم پادشاهی مردم شمال آفریقا شناخته شد و در ادامه تمدن ها و قبایل مختلفی بر این شهر حکومت میکردند حتی بعد از اینکه تحت سلطه خود اسپانیا درآمد نیز شاهد جنگهای داخلی مختلفی بود.

به دلیل همین روندهای مداوم و متنوع است که شهر مالاگا را باید موزه بزرگ تاریخی دانست. در هر گوشه این شهر، یک اثر تاریخی وجود دارد و بیشتر گردشگران برای بناهای تاریخی، هنری و معماری متنوع و ساحل زیبا به شهر قدیمی مالاگا مسافرت میکنند.

مالاگا - اسپانیا

بناها و مجسمه های تاریخی و و یادبود، موزه ها و آثار هنری متنوعی در سرتاسر این شهر وجود دارند که آن را به یک موزه عظیم بدل کرده اند. در همه جای این شهر می توان عطر و بوی تاریخ و زمان های گذشته را به خوبی حس کرد. هر جای مالاگا که بروید، مکان زیبایی برای بازدید و لذت بردن دارد. شهر پر از مکان های شگفت انگیز و جذاب است. پیکاسو ( Pablo Picasso ) نقاش معروف و آنتونیو باندراس ( Antonio Banderas ) بازیگر معروف متولد شهر مالاگا میباشند و خانه ای که پیکاسو در آن زندگی می کرده، اکنون به موزه تبدیل شده است.

بناهای معماری و تاریخی که از تمدن های تاریخی مختلف بر جای مانده اند، این شهر را به یک موزه بقایای تاریخی بزرگ تبدیل کرده اند. این شهر، به خصوص برای دوستداران آثار تاریخی و قدیمی، مکانی ایده آل برای سپری کردن تعطیلات و لذت بردن از جاذبه های آن است.

عصاره تاریخ اسپانیا را میتوان در مالاگا پیدا کرد. معماری جوامع دیگر را نیز در این شهر اسپانیایی میتوان دید. از جمله آنها میتوان به بناهای به جا مانده از اعراب، مسلمانان، رومی ها و مردم شمال آفریقا اشاره کرد.

مالاگا - اسپانیا

صرف نظر از همه این موارد، اقامت در این شهر نیز بسیار آسان و بی دردسر است. مسافران به محض رسیدن میتوانند در هتلها یا مسافرخانه های موجود استراحت و اقامت کنند. هزینه مکانهای اقامتی متغیر است و هر مسافری با هر بودجه ای که دارد میتواند یکی از آنها را انتخاب کند. میتوان گفت مالاگا شهر نیمه تاریخی و ساحلی اسپانیا زیباترین شهر این کشور زیبای اروپایی است.

مالاگا جزو شهرهای ایده آل برای تفریح و گردش است. در این شهر انواع بناهای معماری، تاریخی و هنری زیبا را می توان دید که تعدادی از آنها قرن ها قدمت دارند. سواحل زیبا و آب و هوای مناسب به همراه رستوران ها و کافه های زیبا از دیگر جاذبه های این شهر ساحلی به شمار میروند.

سالانه میلیون ها نفر برای بازدید از مالاگا به کشور اسپانیا سفر می کنند. در ضمن مالاگا فرودگاه بین المللی نیز دارد و میتوان به طور مستقیم به این شهر مسافرت کرد و سالانه بیش از 14 میلیون نفر به عنوان گردشگر وارد این شهر میشوند.

مالاگا - اسپانیا

در هيچ بخشی از مالاگا هيچ کمبودی از لحاظ خوراکی حس نمی شود، در مناطق مختلف مالاگا از رستورانهای محلی مشاهده می شود تا رستورانهای کاملا لوکس و مجهز، توریستها ميتوانند در مالاگا از رستورانهای ساحلی تا کافه های سنتی و پخت ماهی های ساردين در جلوی روی خودشان با سيخ کباب های مخصوص که البته بسيار لذيذ هستند لذت ببرند.

يکي از بهترين راه های دسترسی و بازديد از مناطق ديدنی مالاگا استفاده از تور بزرگ اتوبوس تشريفاتی است. هر نيم ساعت يک بار تورها در اختيار شما هستند و البته استفاده از اين تور بزرگ فقط و فقط هزينه ای حدود 15 يورو در بر خواهد داشت.

لازم به ذکر است که فاصله مالاگا تا بارسلونا حدود 1009 کيلومتر و تا مادرید حدود 535 کیلومتر میباشد.

مالاگا - اسپانیا

مالاگا - اسپانیا

مالاگا - اسپانیا

مالاگا - اسپانیا

تعداد بازدید : 33580
تاریخ انتشار : 06-03-1392 , 09:15