مانارولا ( Manarola ) ؛ روستایی بسیار زیبا و آرام - ایتالیا

مانارولا ( Manarola ) شهری کوچک و زیبا در کنار دریاچه کومو ( Lake Como ) در ایتالیا است. این روستای کوچک رنگارنگ یکی از پنج روستای معروف در بخش معروف Cinque Terre یا پنج سرزمین میباشد.

پنج سرزمین شامل پنج روستا و شهر کوچک در کنار دریاچه ای در استان لااسپزیا ( La Spezia ) میشود که به دلیل قرار گرفتن از سمتی بین کوهها و سمت دیگر در کنار رودخانه صدها سال پیش به سختی با دنیای بیرون در ارتباط بودند و فقط به یکدیگر متصل بودند که شاید همین امر باعث نامگذاری این پنج شهرک زیبا شده باشد.

مانارولا ( Manarola )

دومین شهر معروف و پرطرفدار بین این پنج سرزمین شهر کوچک مانارولا است که شمایلی شبیه به روستای ریوماگیوره ( Riomaggiore ) دارد. خانه های پلکانی ساخته شده بر روی هم که رنگبندی زیبایی نیز دارند از شباهتهای بین این پنج روستا با هم میباشد.

یکی از مشخصه های این روستای مانارولا وجود تعداد زیاد قایق در کنار اسکله آن است. قایق سواری، شنا کردن در دریای آرام و آبی، پیاده روی و تماشای غروب آفتاب در کنار دریا از دلایلی است که توریستهای زیادی را به این منطقه میکشاند.

در کنار دریاچه تعداد زیادی رستوران و کافه نیز وجود دارد که بسیاری از توریستها برای امتحان کردن غذاهای محلی منطقه به این رستورانها میروند.

مانارولا ( Manarola )

مانارولا ( Manarola )

مانارولا ( Manarola )

مانارولا ( Manarola )

مانارولا ( Manarola )

مانارولا ( Manarola )

مانارولا ( Manarola )مانارولا ( Manarola )

تعداد بازدید : 6544
تاریخ انتشار : 04-09-1394 , 20:36